Kwiecień 3, 2020
RedakcjaRealko24 Redakcja Realko24
Bez kategorii

Jak wynająć powierzchnię biurową w czasie epidemii koronawirusa

Duża część pracy przeniosła się z biur do domów, lecz ruch na rynku nieruchomości komercyjnych nie zamarł całkowicie. Biura każdego dnia są wynajmowane małym start-upom i dużym firmom. Jest widoczne spowolnienie, ale pieniądz wciąż płynie. Również dzięki transakcjom inicjowanym przez internet.

Dbając o bezpieczeństwo swoje i innych, w najbliższych tygodniach (miesiącach?) powinniśmy jak najmniej wychodzić. Przestawić się na załatwianie spraw online. Nawet takich jak wynajem biura.

Korzystając z Realko24 możesz sobie znacznie ułatwić dwie rzeczy:

  1. Znalezienie powierzchni, jeśli poszukujesz biura, magazynu czy powierzchni handlowej,
  2. Wynajęcie powierzchni, jeśli w obecnej sytuacji masz jej nadmiar.

Jak znaleźć powierzchnię biurową online

Jeśli chcesz nawiązać bezpośredni kontakt z wynajmującym powierzchni biurowej czy handlowej – skorzystaj z platformy Realko24.

W tradycyjnym modelu trudno o bezpośredni kontakt z właścicielem czy leasing managerem budynku. Kiedy chcesz wynająć powierzchnię, musisz załatwić to przez agenta.

Często oznacza to dużo chodzenia po mieście i odwiedzania budynków, w których wcale nie chcesz nic wynająć. Szczególnie w obecnym czasie jest to niezbyt dobry pomysł. .

Z kolei Realko24 robi dwie rzeczy:

  • Bierze od Ciebie konkretne zapytanie dotyczące powierzchni, jaką chcesz wynająć (ile metrów kw., w jakiej lokalizacji, jaka cena…)
  • Przekazuje je dopasowanym wynajmującym, których powierzchnie spełniają Twoje kryteria. Oni następnie kontaktują się z Tobą bezpośrednio.

W bazie jest kilkadziesiąt tysięcy budynków, więc na pewno znajdzie się coś dla Ciebie.

Dzięki temu:

  • Unikasz bezsensownego wychodzenia z domu, by oglądać te budynki, które agent akurat ma w katalogu,
  • Interaktywna mapa budynków Realko jest dostępna dla Ciebie przez cały czas – przeglądaj do woli i składaj zapytanie, gdzie tylko chcesz,
  • Jedziesz oglądać tylko to biuro czy powierzchnię handlową, które wcześniej wstępnie dogadałeś z wynajmującym – wiesz czego się spodziewać,
  • Kontaktując się bezpośrednio z wynajmującym większość rzeczy związanych z wynajęciem powierzchni możesz załatwić online, szybko, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu.

> Skorzystaj z mapy, by swobodnie przeglądać możliwości w interesującym Cię mieście: Mapa

> Wyszukuj budynki po nazwie lub lokalizacji: Wyszukiwarka budynków

> Przeczytaj więcej o tym, jak to działa: FAQ

Jak wynająć powierzchnię bez pośrednika – online

W czasie pandemii i towarzyszącej jej recesji gospodarczej wiele biznesów jest i będzie zmuszonych do redukowania liczby zatrudnionych. Firmy mogą poszukiwać mniejszej powierzchni niż ta, którą zajmowały dotychczas. Inne biznesy mogą być zmuszone zakończyć działalność.

Jednym słowem, powierzchnie mogą częściej się zwalniać. Czekają nas przetasowania i przeprowadzki.

Dlatego już dziś warto zainteresować się tym, jak szybciej i taniej wynająć nadmiar powierzchni. Wynajmującym opłaca się dołączyć do Realko przede wszystkim z powodu najniższej prowizji na rynku.

Zasada działania jest taka, że kiedy najemca wyśle zapytanie ofertowe, wynajmujący odpowie mu i dojdzie między nimi do podpisania umowy, wtedy wynajmujący płaci 1% od ceny transakcji (prowizja dla pośrednika wynosi przeważnie 5-10%).

Wartość ta jest taka sama dla każdego wynajmującego, bez względu na miasto, rodzaj budynku czy wielkość powierzchni.

Zarejestruj się w Realko24 już dziś – dzięki temu zaistniejesz w naszej bazie i łatwiej wynajmiesz powierzchnię! Dołącz do Realko24

Źródło: