Sierpień 27, 2020
RedakcjaRealko24 Redakcja Realko24
Blog

Zabytkowa kamienica w Łodzi będzie biurowcem. Co jeszcze oferuje biurowa Łódź?

rewitalizacja łódź majewski

To nie byle jaki projekt. Kamienica przy Włókienniczej 11 jest jednym z najcenniejszych łódzkich zabytków. Mieszkał w niej Hilary Majewski, architekt odpowiedzialny m.in. za Pałac Poznańskich i Heinzla, cerkiew pw. Aleksandra Newskiego czy Grand Hotel.

Teraz budynek zostanie poddany odrestaurowaniu i gruntownemu remontowi. Wiele elementów zachowa oryginalną formę, a jednak zostanie dopieszczonych tak, jak gdyby „Hilary Majewski dopiero co się tutaj wprowadził”.

Przedsiębiorcy i przyszli najemcy powierzchni mogą spodziewać się wysokiego poziomu wykończenia, a także, oczywiście, podstawowych udogodnień, których brakowało przed modernizacją: podłączenia do centralnego ogrzewania oraz dostępu do sieci światłowodowej.

Kiedy budynek zostanie oddany do użytku?

Rewitalizacja kamienicy ma się zakończyć w czwartym kwartale 2021 roku. Koszt inwestycji to około 7 milionów złotych.

I teraz pytanie: czy gdybyście mieli okazję jako przedsiębiorcy wynająć biuro w słynnej łódzkiej kamienicy, poszlibyście na to? Jaka cena za metr kwadratowy byłaby odpowiednia?

Średnia cena za metr kwadratowy powierzchni biurowej w centrum Łodzi waha się od 12 do 13,5 euro miesięcznie (budynki klasy A). Czas pokaże, w jaki stopniu koszt najmu powierzchni w budynku Hilarego Majewskiego będzie zawyżał łódzką średnią. Bo raczej nie spodziewamy się, że cena będzie poniżej rynkowej średniej.

Łódzkie biurowce możecie swobodnie przeglądać na interaktywnej mapie: https://realko24.com/pl/wyszukaj

Wybieraj z ponad 150 budynków w Łodzi i najbliższych okolicach miasta!

łódź - biura na wynajem - realko24

Dynamiczny rozwój biurowej Łodzi

Zasoby powierzchni biurowej w Łodzi już w zeszłym roku przekroczyły 500 tys. metrów kwadratowych. Skumulowany roczny wskaźnik wzrostu w latach 2012-2019 wyniósł prawie 10%. Łódź wciąż nadgania największe lokalne rynki w Polsce, jednak na dużą skalę firmy dopiero „odkrywają” to miasto jako dogodne do prowadzenia biznesu.

Na korzyść przemawiają między innymi konkurencyjne stawki względem na przykład Warszawy, Wrocławia czy Krakowa, a także bardzo dobra lokalizacja w samym centrum kraju.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że o Łodzi coraz częściej mówi się jako o europejskiej bramie Nowego Jedwabnego Szlaku. Polskie miasto jest bezpośrednio połączone trakcją kolejową z chińskim Chengdu. Reaktywacja historycznej drogi handlowej to dla Łodzi ogromna szansa na rozwój.

W bezpośrednim sąsiedztwie Nowego Jedwabnego szlaku wyrasta najwyższy łódzki wieżowiec – liczący 82 metry wysokości pięter HI Piotrkowska. Łącznie do użytku zostanie oddanych 21 tys. metrów kwadratowych pachnących nowością powierzchni biurowych najwyższej klasy A+.

Już dziś wyślij bezpośrednie zapytanie dotyczące powierzchni w Hi Piotrkowska! Realko24 przekaże Twoje zapytanie wprost do wynajmującego powierzchnię w tym wyjątkowym budynku. Bez kosztów, bez zobowiązań. Dowiedz się więcej, jak to działa.

Powierzchnie biurowe na wynajem w Łodzi

W bliskim sąsiedztwie Hi Piotrkowska – czyli w samym sercu miasta – znajdują się między innymi (kliknij by poznać detale):

A także OFF Piotrkowska z dużą ilością stylowych loftów, w sam raz dla rzemieślniczych biznesów!

Warte uwagi są również:

Łódź ma coraz bogatszą ofertę dla najemców powierzchni biurowych – przeglądaj samodzielnie i wybierz lokalizację oraz typ powierzchni, które najbardziej odpowiadają potrzebom Twojej firmy i pracowników!

Źródło: