Zabytkowa kamienica w Łodzi będzie biurowcem. Co jeszcze oferuje biurowa Łódź?
To nie byle jaki projekt. Kamienica przy Włókienniczej 11 jest jednym z najcenniejszych łódzkich zabytków. Mieszkał w niej Hilary Majewski, architekt odpowiedzialny m.in. za Pałac Poznańskich i Heinzla, cerkiew pw. Aleksandra Newskiego czy Grand Hotel.
Teraz budynek zostanie poddany odrestaurowaniu i gruntownemu remontowi. Wiele elementów zachowa oryginalną formę, a jednak zostanie dopieszczonych tak, jak gdyby „Hilary Majewski dopiero co się tutaj wprowadził”.
Przedsiębiorcy i przyszli najemcy powierzchni mogą spodziewać się wysokiego poziomu wykończenia, a także, oczywiście, podstawowych udogodnień, których brakowało przed modernizacją: podłączenia do centralnego ogrzewania oraz dostępu do sieci światłowodowej.
Kiedy budynek zostanie oddany do użytku?
Rewitalizacja kamienicy ma się zakończyć w czwartym kwartale 2021 roku. Koszt inwestycji to około 7 milionów złotych.
I teraz pytanie: czy gdybyście mieli okazję jako przedsiębiorcy wynająć biuro w słynnej łódzkiej kamienicy, poszlibyście na to? Jaka cena za metr kwadratowy byłaby odpowiednia?
Średnia cena za metr kwadratowy powierzchni biurowej w centrum Łodzi waha się od 12 do 13,5 euro miesięcznie (budynki klasy A). Czas pokaże, w jaki stopniu koszt najmu powierzchni w budynku Hilarego Majewskiego będzie zawyżał łódzką średnią. Bo raczej nie spodziewamy się, że cena będzie poniżej rynkowej średniej.
Łódzkie biurowce możecie swobodnie przeglądać na interaktywnej mapie: https://realko24.com/pl/wyszukaj
Wybieraj z ponad 150 budynków w Łodzi i najbliższych okolicach miasta!
Dynamiczny rozwój biurowej Łodzi
Zasoby powierzchni biurowej w Łodzi już w zeszłym roku przekroczyły 500 tys. metrów kwadratowych. Skumulowany roczny wskaźnik wzrostu w latach 2012-2019 wyniósł prawie 10%. Łódź wciąż nadgania największe lokalne rynki w Polsce, jednak na dużą skalę firmy dopiero „odkrywają” to miasto jako dogodne do prowadzenia biznesu.
Na korzyść przemawiają między innymi konkurencyjne stawki względem na przykład Warszawy, Wrocławia czy Krakowa, a także bardzo dobra lokalizacja w samym centrum kraju.
Nie bez znaczenia jest również fakt, że o Łodzi coraz częściej mówi się jako o europejskiej bramie Nowego Jedwabnego Szlaku. Polskie miasto jest bezpośrednio połączone trakcją kolejową z chińskim Chengdu. Reaktywacja historycznej drogi handlowej to dla Łodzi ogromna szansa na rozwój.
W bezpośrednim sąsiedztwie Nowego Jedwabnego szlaku wyrasta najwyższy łódzki wieżowiec – liczący 82 metry wysokości pięter HI Piotrkowska. Łącznie do użytku zostanie oddanych 21 tys. metrów kwadratowych pachnących nowością powierzchni biurowych najwyższej klasy A+.
Już dziś wyślij bezpośrednie zapytanie dotyczące powierzchni w Hi Piotrkowska! Realko24 przekaże Twoje zapytanie wprost do wynajmującego powierzchnię w tym wyjątkowym budynku. Bez kosztów, bez zobowiązań. Dowiedz się więcej, jak to działa.
Powierzchnie biurowe na wynajem w Łodzi
W bliskim sąsiedztwie Hi Piotrkowska – czyli w samym sercu miasta – znajdują się między innymi (kliknij by poznać detale):
- React, aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 24
- Orion Business Tower, Henryka Sienkiewicza 85/87
A także OFF Piotrkowska z dużą ilością stylowych loftów, w sam raz dla rzemieślniczych biznesów!
Warte uwagi są również:
- Brama Miasta, budynek Skanska powstający przy Jana Kilińskiego 66
- Dowborczyków 8, zaadaptowany na nowo ponad 100-letni budynek
- Nowa Łódź Fabryczna przy Składowej 35
- Business House, ulica Gdańska 47/49
Łódź ma coraz bogatszą ofertę dla najemców powierzchni biurowych – przeglądaj samodzielnie i wybierz lokalizację oraz typ powierzchni, które najbardziej odpowiadają potrzebom Twojej firmy i pracowników!