Listopad 30, 2020
RedakcjaRealko24 Redakcja Realko24
Blog

Tęsknicie za biurem? Nie jesteście sami

Od czasu ogłoszenia pandemii minęło około 8 miesięcy. Dla wielu z nas jest to okres, w którym miało miejsce dużo zmian. W tym jedna zasadnicza: zmiana trybu pracy na zdalny. Rok 2020 zapisze się dla rynków biurowych jako czas opustoszałych budynków, a dla najemców – przestawienia się na pracę z domu. Jak sobie z tą zmianą radzimy? Jak wpływa na nas praca zdalna?

Ten temat cały czas jest badany, tak przez praktyków biznesu, jak i socjologów czy psychologów. Niedawno pisaliśmy o tym, że szef Netflixa – jedno z dużych nazwisk Doliny Krzemowej – zdecydowanie opowiada się przeciwko modelowi pracy z domu i zapowiada powrót pracowników do biur tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Rozmawialiśmy również z pracownicą jednej z warszawskich korporacji – w jej odczuciu tak firma, jak i pracownicy tęsknią już za biurem. Bo tam po prostu efektywniej się pracuje.

Dla tych, którzy tęsknią za biurem

Globalworth, jeden z liderów na polskim rynku biurowym również dostrzegł to, że niektórym może już zwyczajnie brakować biura. Że praca w domu niewątpliwie ma dużo zalet, jednak, jak mówi przysłowie, „co za dużo, to niezdrowo”. Po ośmiu miesiącach tęsknimy za tym, co przez lata uznawaliśmy za „normalne”. A więc za pracą z innymi ludźmi pod tym samym dachem, w specjalnie do tego zaprojektowanych warunkach.

Z tego właśnie powodu przez najbliższe kilka tygodni Radio Kolor we współpracy z Globalworth nadawać będzie poranną audycję „Tęsknię za biurem”.

„Gospodarze porannego programu Radia Kolor, codziennie w godz. 8-10, będą wsłuchiwać się w opinie słuchaczy, rozmawiając z nimi o chwilach, za którymi najbardziej tęsknią, gdy nie mogą przebywać wśród kolegów i koleżanek z pracy, będą dzielić się dowcipami, które robiło się w biurze, wspominać zabawne chwile w czasie burzy mózgów, poranną kawę z widokiem z biura i wszystkie inne drobiazgi, które czynią biurowe życie tak przyjemnym”, podaje Globalworth.

Dodatkową zachętą do słuchania niech będzie to, że słuchacze codziennie mogą wygrać voucher do wykorzystania w restauracjach Hali Koszyki.

Globalworth w polskich miastach

Globalworth jest obecny w Polsce od 2017 roku, a w swoim portfelu ma wiele charakterystycznych budynków, nie tylko w Warszawie, ale też m.in. we Wrocławiu, a poza granicami Polski – w Rumunii (np. drugi najwyższy budynek w tym kraju, Globalworth One w Bukareszcie).

Kraków

Centrum Biurowe Lubicz I oraz CBL II, oczywiście przy ulicy Lubicz

Rondo Business Park przy rondzie, które niektórzy mieszkańcy Krakowa do dziś nazywają „rondem Polsadu”

Wrocław

West Gate przy ulicy Lotniczej

Retro Office przy Piłsudskiego

Warszawa

Batory Office Building przy Alejach Jerozolimskich

Nordic Park przy Kruczkowskiego

Warta Tower przy Chmielnej

To tylko niektóre propozycje – Globalworth ma w Polsce w sumie 22 nieruchomości biurowe i biurowo-handlowe, z łączną powierzchnią najmu przekraczającą pół miliona metrów kwadratowych! Oprócz wyżej wymienionych miast, ich budynki znajdziecie również w Katowicach, Kielcach i na Pomorzu.

biura we Wrocławiu

REALKO24 posiada w swojej bazie kilkadziesiąt tysięcy (!) budynków biurowych na całym świecie. Idea polega na tym, że najemca może bezpłatnie i bez zobowiązań wysłać zapytanie ofertowe do wynajmującego dowolnego budynku, który znajduje się w naszej bazie.

Wystarczy wpisać miasto, by swobodnie przeglądać budynki na mapie, lub konkretny budynek – jeśli takowy macie na oku.

Źródło: