Styczeń 27, 2020
RedakcjaRealko24 Redakcja Realko24
Blog

Dobry rok dla warszawskiego rynku biurowego. Sprawdź największe inwestycje

Najnowsze dane Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK) tworzą optymistyczny obraz warszawskiego rynku najmu powierzchni biurowych w 2019 r. W branży już w połowie roku mówiło się o tym, że w stolicy możemy spodziewać się kilku biurowych rekordów. Rośnie liczba transakcji, powstają kolejne budynki, maleje liczba pustostanów.

Całkowity zasób warszawskiej powierzchni biurowej wynosi ponad 5,5 mln mkw. Od początku 2019 roku dostarczono 162,2 tys. mkw. nowej powierzchni na stołeczny rynek, a kolejne kilkaset tysięcy mkw. pozostaje w budowie. W 2019 roku popyt brutto na powierzchnie biurowe osiągnął blisko 878 tys. mkw.

Największe inwestycje biurowe w Warszawie w 2019 roku:

Najświeższe dane pokazują, że poniższe transakcje były największe na stołecznym rynku w 2019 r.:

Sprawdź też nasze zestawienie najwyższych budynków biurowych w Warszawie.

Coraz mniej pustostanów

2019 rok zamknął się ze wskaźnikiem pustostanów w Warszawie na poziomie 7,8 proc. (spadek o 0,9 pp. rok do roku). Zdecydowanie mniej pustostanów jest w centu miasta – tam wskaźnik wynosi 5,3 proc. Poza centrum wzrasta do 9,4 proc.

Procentowo coraz mniej powierzchni biurowej w stolicy jest wolnej, jednak najemcy nadal mają duże pole manewru. Wolnej powierzchni, po którą można się zgłosić, jest 435 tys. mkw. Miejsca dla biznesu w Warszawie nie braknie.

Jeśli interesuje Cię wynajem biura w Warszawie, złóż niezobowiązujące zapytanie ofertowe w wybranej lokalizacji, które trafi bezpośrednio do dopasowanych wynajmujących.

Źródło: