Wrzesień 30, 2020
RedakcjaRealko24 Redakcja Realko24
Blog

Rusza budowa 140-metrowej wieży we Wrocławiu. Co jeszcze oferuje biurowy Wrocław?

To będzie drugi najwyższy budynek w stolicy Dolnego Śląska. 140-metrowy biurowiec, realizowany przez Cavatina Holding, stanie w centrum Wrocławia, tuż przy Odrze. Budowa ruszy jeszcze w tym roku. To tylko jeden z ciekawych projektów, którymi może pochwalić się Wrocław, jeden z największych rynków biurowych w Polsce! Sprawdź nasze propozycje, gdzie wynająć biuro we Wrocławiu.

Ogromny wieżowiec będzie częścią większego projektu mixed-use o nazwie Quorum, w skład którego wejdą dwa kolejne budynki biurowe oraz budynek mieszkalny. Deweloper zapowiada, że częścią kompleksu będą również bulwary nad Odrą, które zostaną specjalnie do tego celu przygotowane. Możemy spodziewać się zieleni, ogródków, lokali usługowych i gastronomicznych.

Biura we Wrocławiu

Wrocław jest trzecim – po Warszawie i Krakowie – rynkiem biurowym w Polsce pod względem powierzchni użytkowej. W zeszłym roku miasto przekroczyło magiczną barierę 1 mln metrów kwadratowych powierzchni biurowej!

W 2019 r. w ręce najemców trafiły biura w imponujących budynkach:

  • City One, pierwszy budynek w ramach kompleksu City Forum
  • Biurowiec Nowy Targ przy placu o tej samej nazwie – to aż 150 lat historii! Szczególnie polecane tym najemcom, dla których liczy się „duch” miejsca.
  • W 2019 wmurowano kamień węgielny pod budowę biurowca Centrum Południe przy Powstańców Śląskich, będącego początkiem wrocławskiego city i business center. To rejon wart obserwowania! Już teraz wyślij zapytanie do wynajmujących w tej okolicy.

Inne budynki w prestiżowym rejonie ulicy Powstańców Śląskich, które warto sprawdzić:

  • Sky Tower – jeden z najwyższych budynków w Polsce, nowoczesna przestrzeń do prowadzenia biznesu. W 2020 trzech nowych najemców podpisało kontrakt na powierzchnię w tym biurowcu. Są to: Copernicus Sun (fotowoltaika), E-Travel (turystyka dla biznesu) oraz Seolit (agencja interaktywna). Poza nimi w Sky Tower rezyduje między innymi PKO BP czy Hicron.
  • Centrum Biurowe Globis – wygodna i lubiana powierzchnia klasy A, oferująca najemcom łącznie ponad 16 tys. mkw. do wynajęcia.

To tylko kilka propozycji z brzegu. Aby samodzielnie przeglądać powierzchnie komercyjne do wynajęcia we Wrocławiu, sprawdź naszą interaktywną mapę!

biura we Wrocławiu

Kondycja rynku biurowego. Ceny biur we Wrocławiu

W dobie Covid-19 zawsze interesujące są pytania o kondycję gospodarki i poszczególnych jej sektorów. Rynek biurowy w Polsce wydaje się stosunkowo odporny na obecne zawirowania. Transakcje nieco wyhamowały, lecz nie można mówić o jakiejś zapaści czy zdecydowanie pogorszonej kondycji.

Podobnie jest we Wrocławiu, gdzie choć wolumen transakcji nieco spadł po bardzo dobrym pierwszym kwartale, wciąż utrzymuje się na dobrym poziomie. Nowe powierzchnie oddawane są do użytku. Projekty nie stanęły w miejscu. Nowe transakcje i przeprowadzki firm są codziennością.

Wynajmując we Wrocławiu biuro klasy A/A+ trzeba liczyć się z kosztem rzędu 13-15 euro za metr kwadratowy miesięcznie. Starsze budynki, położone w mniej prestiżowych lokalizacjach, to koszt 10-12 euro/mkw.

REALKO24 dba o to, aby transakcje były wolne od zbędnego ryzyka, szczególnie w czasie pandemii. Liczą się także koszty i czas. Kontaktując się z wynajmującym przez platformę Realko, znacząco obniżasz koszt transakcji. Może też ona odbyć się szybciej i bez zbędnych procedur z udziałem osób trzecich.

Kliknij żeby dowiedzieć się, jak to działa. Zasady są bardzo proste. Wprowadzi Cię w nie krótki filmik. Zapoznaj się i do dzieła, a w razie pytań – nie wahaj się z nami skontaktować!

Źródło: