Lipiec 13, 2020
RedakcjaRealko24 Redakcja Realko24
Blog

Jak PropTech może Ci pomóc w czasie pandemii

Portal Crunchnews postawił pytanie: które start-upy z branży PropTech (nowe technologie i nieruchomości) poradzą sobie najlepiej w czasie pandemii? Wnioski są dość oczywiste. Świat najbardziej potrzebuje teraz firm, dzięki którym zaoszczędzisz czas i pieniądze – a najlepiej, jeśli przy tym pozwalają załatwić jak najwięcej bez wychodzenia z domu. Chodzi o poczucie bezpieczeństwa.

Wspominamy o tym dlatego, że to są wypisz, wymaluj wartości, które od początku były siłą napędową dla Realko24. Załóżmy, że interesuje Cię wynajem powierzchni biurowej. Co możemy zatem dla Ciebie zrobić w czasie korona-kryzysu, jako ta PropTechowa firma, która ratuje świat ;)?

Zaoszczędzisz pieniądze na transakcji

Bo technologia, którą wprowadziliśmy, zastępuje pośrednika w procesie najmu. Każdy, kto choć trochę interesował się branżą nieruchomości wie, jak wysokie prowizje przydzielane są agencjom. Najemca i wynajmujący dobijają targu, a pośrednik zgarnia sowite wynagrodzenie. Z czyjej kieszeni idą te pieniądze? Z kieszeni wynajmującego, ale najemca też na tym cierpi – bo przez to otrzymuje gorsze warunki najmu.

Jak to działa? Bardzo prosto. Platforma Realko łączy najemców z dopasowanymi najemcami, umożliwiając im bezpośredni kontakt. Jeśli dobiją targu, Realko pobiera tylko 1% i żadnych innych, ukrytych opłat. Jeśli nie dobiją targu – nie ma żadnego kosztu.

Zaoszczędzisz czas

Szukanie idealnej powierzchni biurowej to bardzo czasochłonny proces. Spacery z agentem po mieście nieraz zdają się nie mieć końca. Realko oferuje inne rozwiązanie. Tu z najemcą kontaktują się tylko ci wynajmujący, którzy spełnili określone przez niego kryteria. Odpowiednia lokalizacja, metraż, miesięczny czynsz – to wszystko musi zagrać. Dlatego, jako najemca, na starcie wpisujesz odpowiednie parametry Twojej idealnej powierzchni biurowej i czekasz na kontakt od wynajmujących!

W bazie Realko24 jest ponad 50 tysięcy budynków. W największych polskich miastach czekają tysiące różnych powierzchni do wynajęcia. To, czego potrzebujesz, na pewno tam jest. Wystarczy wypełnić krótki formularz i wysłać zapytanie.

Zadbasz o bezpieczeństwo

W czasie pandemii wszyscy zalecają jak najmniej spotkań. Zredukować do minimum zebrania, odstęp minimum 2 metry, maseczki i tak dalej. Słowem: obecny czas nie sprzyja bezpośrednim kontaktom. Z Realko24 bardzo dużo załatwisz bez wychodzenia z domu. Zdalny wynajem biura? Tak, teraz to możliwe.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Jest też oferta specjalnie dla wynajmujących, skrojona w sam raz na ten trudny czas. Nazywa się Asystent Realko. W skrócie:

We współpracy z innowacyjną firmą Landingi oferujemy skuteczny marketingu wynajmowanego budynku. Jeśli chcesz szybciej znaleźć najemcę, to nie mogłeś lepiej trafić. Z Asystentem Realko szybko powstanie dedykowana strona internetowa Twojego budynku. Zajmiemy się też reklamą w internecie, optymalnie wykorzystując Twój budżet. Sprawdź: https://asystent.realko24.com/.

To właśnie jest PropTech w pigułce. Sprytnie wykorzystując nowe technologie, pomaga użytkownikom zaoszczędzić czas i pieniądze, a do tego stawia na rozwiązania online. W artykule Crunchnews pojawiły się inne ciekawe przykłady ze świata, między innymi Ohmyhome (rozwiązanie podobne do Realko, z tym że na rynku mieszkaniowym), Enertic (optymalizacja procesów wewnątrz budynku dzięki danym) czy NYCE Cos. (właściciel i zarządca nieruchomości).

Proptechowych firm przybywa. Branża kwitnie. Które z tych firm przetrwają korona-kryzys? Czas pokaże. W Realko wierzymy, że jak zwykle poradzą sobie ci, którzy dają najwięcej wartości swoim klientom i wychodzą naprzeciw ich aktualnym potrzebom.

Źródło: