Listopad 13, 2019
RedakcjaRealko24 Redakcja Realko24
Blog

Top 5 najwyższych budynków biurowych w Warszawie

Biura w Warszawie mieszczą się w różnych budynkach – od skromnych loftów w praskich kamienicach, przez charakterystyczne bryły mokotowskiego „Mordoru”, aż po imponujące drapacze chmur, które wyrastają głównie w centralnej części miasta. Najwyższe budynki, w których możliwy jest wynajem biura, mierzą ponad 200 metrów. Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje oraz zdjęcia.

1. Pałac Kultury i Nauki (237 m)

Pałac Kultury i Nauki
Pałac Kultury i Nauki (fot. wikipedia.org)

Pierwsze miejsce wśród najwyższych budynków Warszawy (i Polski) od ponad 60 lat należy do Pałacu Kultury i Nauki. Choć liczącej 237 metrów konstrukcji nie można potraktować stricte jako biurowca, są w nim dostępne również przestrzenie o takiej właśnie funkcji. Łącznie 500 pomieszczeń biurowych o metrażu między 16 a 50 mkw. składa się na łączną powierzchnię 14 tys. mkw. Prestiżowa lokalizacja oraz elegancki wystrój biur to charakterystyczne cechy PKiN.

2. Warsaw Spire (220 m)

Warsaw Spire
Warsaw Spire (fot. www.warsawspire.pl)

Ukończony w 2016 r. Warsaw Spire to stosunkowo młoda propozycja warszawskiego rynku biurowego. A przy tym – drugi najwyższy budynek w mieście, znajdujący się w atrakcyjnej lokalizacji tuż obok Ronda Daszyńskiego, przy Placu Europejskim. Co prawda jego wysokość do dachu wynosi 180 metrów, jeśli jednak dodamy do tego iglicę, całość sięga aż 220 m. Na 49 kondygnacjach mieści się 60 tys. mkw. powierzchni użytkowej, a wraz z dodatkowymi dwoma budynkami wchodzącymi w skład kompleksu metraż wzrasta do ponad 100 tys. mkw. Swoje siedziby mają tu między innymi Samsung (główny najemca), JLL i Adecco Poland. Latem 2019 r. wieżowiec przeszedł z rąk Ghelamco i Madison IR do nowego właściciela Immofinanz. Kwota transakcji wyniosła 386 mln euro. Biura w Warsaw Spire należą do najnowocześniejszych i najbardziej prestiżowych w Polsce.

Złóż niezobowiązujące zapytanie ofertowe o powierzchnię w Spire.

3. Warsaw Trade Tower (208 m)

Warsaw Trade Tower
Warsaw Trade Tower (fot. www.wtt.pl)

Niewątpliwie jedna z ikon biurowej Warszawy. Zlokalizowany przy Chłodnej 51 biurowiec WTT został ukończony w 1999 r. i niedawno świętował swoje 20. urodziny. Mimo to – jak piszą o nim media – „wciąż potrafi walczyć o najemców z najnowocześniejszymi biurowcami”. Głównym najemcą jest firma AXA (ok. 13 tys. mkw.), która w lipcu 2019 r. przedłużyła umowę z właścicielem budynku do 2030 r. Łączna ilość powierzchni biurowej w 42-piętrowym Warsaw Trade Tower wynosi ponad 45 tys. mkw., zaś lokali usługowych i handlowych – ok. 2 tys. mkw.

Złóż niezobowiązujące zapytanie ofertowe o powierzchnię w WTT.

4. Q22 (195 m)

Q22
Q22 (fot. www.q22.com.pl)

Przeszklony budynek przy Alei Jana Pawła II 22 mierzy 42 piętra i cieszy się renomą jednego z najnowocześniejszych i najładniejszych biurowców w Warszawie. Inwestycja kosztowała ok. 500 mln zł, trwała trzy lata i zakończyła się w 2016 r. W efekcie na rynek w Warszawie trafiło 50 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej, a w gronie najemców znalazły się między innymi firmy Deloitte (główny najemca), Echo Investment czy EPP. Obiekt może pochwalić się certyfikatem BREEAM Interim Excellent, zarezerwowanym dla budynków spełniających najwyższe standardy ekologiczne.

Interesuje Cię powierzchnia biurowa w okolicy Q22 (aleja Jana Pawła II)? Sprawdź dostępne budynki.

5. Rondo 1 (192 m)

Rondo 1
Rondo 1 (fot. www.rondo1.pl)

Biorąc pod uwagę drapacze chmur powstałe w Warszawie w ostatnich latach, budynek Rondo 1 można zaliczyć do tych nieco starszej generacji – lecz mimo to należy zarazem do najbardziej nowoczesnych. Mierzący ponad 190 m biurowiec został oddany do użytku w 2006 r. i od tamtej pory jego dumnym, głównym najemcą pozostaje firma EY. Poza tym w budynku Rondo 1 goszczą między innymi HCBS, CBRE, KGHM czy Volkswagen Financial Services. Na 43 kondygnacjach mieści się 67 tys. mkw. powierzchni biurowej, która – jak twierdzi sam zarządca budynku — spełni potrzeby nawet najbardziej wymagających najemców.

Złóż niezobowiązujące zapytanie ofertowe o powierzchnię w WTT.

Najwyższe budynki w Warszawie

To jest top 5 najwyższych budynków biurowych w Warszawie – ale w Polskiej stolicy jest więcej drapaczy chmur z miejscem dla biznesu. Na 6. miejscu pod względem wysokości znajduje się Warsaw Financial Center (165 m), dalej są: Ch8 (150 m), Mennica Legacy Tower (140 m), Intraco I (138 m), a pierwszą dziesiątkę najwyższych budynków z przeznaczeniem biurowym zamyka świeżo oddany do użytku The Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego (130 m).

Warszawski rynek biurowy to w sumie 5,5 mln mkw. powierzchni – jest w czym wybierać.

Sprawdź, jak działa Realko24 i wynajmuj z najniższym kosztem transakcji na rynku.

Źródło: