Katowice dostaną kolejny nowoczesny biurowiec. Co wiemy o Craft od Ghelamco?
Ponad 26 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej na 13 piętrach – taka jest najnowsza propozycja, jaką Ghelamco zrealizuje w Katowicach. Budynek Craft to kolejny nowoczesny obiekt, który umocni pozycję Katowic jako lokalnego rynku biurowego.
– Katowice to miasto z niesamowitą energią i potencjałem. Cieszymy się, że nasz kolejny projekt powstanie właśnie tutaj. Zaoferujemy najemcom obiekt położony w niezwykle atrakcyjnym miejscu, wyróżniający się ciekawą architekturą i oferujący najwyższej klasy biura. W budynku pojawią się najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne łącznie z SignalOS, budynkowym systemem operacyjnym opracowanym przez Ghelamco – mówi dyrektor rozwoju w Ghelamco.
To nie pierwsza działalność Ghelamco w Katowicach – dotychczas flagowym projektem belgijskiego dewelopera w tym mieście pozostaje Katowice Business Point.
O tym, że Katowice prężnie się rozwijają jako jeden z mocniejszych lokalnych rynków biurowych w Polsce, pisaliśmy niedawno. Nowoczesne biurowce w sercu Górnego Śląska stają się domem m.in. dla sektora IT.
Więcej o tym, jak wygląda sytuacja na katowickim rynku biurowym, gdzie można wynająć nowoczesne biuro i jak to zrobić, żeby było najkorzystniej – przeczytasz w artykule Katowice otwarte na informatyków. Nowoczesne biura domem dla IT
Powracając z kolei do najnowszego projektu Ghelamco. 55-metrowy budynek biurowy będzie nazywał się Craft, a jego budowa ma zostać ukończona w 2022 roku. Już teraz wiemy, że biurowiec będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Oznacza to spełnianie najwyższych standardów ekologicznych.
Craft – liczby i ciekawostki
Oto najważniejsze informacje dotyczące „rzemieślniczego” biurowca od Ghelamco:
> Budynek będzie liczyć 13 pięter (55 metrów wysokości),
> Dla najemców przewidziano 26,7 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia,
> Parking podziemny pomieści 218 pojazdów, a dodatkowe 28 pojazdów stanie na parkingu naziemnym,
> Przy budynku będzie możliwość ładowania samochodów elektrycznych,
> Pomyślano również o rowerzystach – na terenie biurowca znajdzie się 60 miejsc dla jednośladów, a także szatnie i prysznice,
> Craft będzie zawierał 6 tarasów, w tym jeden na dachu,
> Za projekt biurowca odpowiada Pracownia Architektoniczna Czora & Czora,
Dodatkowo dwie ciekawostki związane z projektem Craft: za działkę, na której powstanie budynek, Ghelamco zapłaciło 6 mln zł. Z kolei w pierwotnych planach miał na niej powstać hotel Premiere Classe (informacje za Urbanity).
Inne projekty Ghelamco
Belgijski deweloper odpowiada za niejeden projekt biurowy na terenie Polski, a realizacje cieszą się powszechnym uznaniem.
Na te powierzchnie biurowe warto zwrócić szczególną uwagę:
Warsaw Spire przy Placu Europejskim – kompleks trzech budynków został oddany do użytku w 2016 r. i z miejsca stał się jedną z wizytówek Warszawy. Najwyższy punkt sięga aż 220 m wysokości!
The Warsaw Hub – zespół budynków niezwykły o tyle, że łączy się bezpośrednio z podziemną stacją metra, dodatkowo jest to jeden z najbezpieczniejszych biurowców w Polsce, co ma szczególne znaczenie w dobie pandemii.
Trinity Park III przy Domaniewskiej – siostrzany budynek Trinity Park 1 i 2, najnowocześniejszy i najmłodszy z całej trójki, a także jeden z lepiej kojarzonych obiektów warszawskiego „Mordoru”.