Sierpień 21, 2020
RedakcjaRealko24 Redakcja Realko24
Blog

Biura w Trójmieście. Co warto wynająć nad Bałtykiem? [Druga połowa 2020]

Biura w trójmieście

Trójmiasto to kolejny po Wrocławiu polski rynek lokalny, który wkrótce przebije milionową barierę. Chodzi oczywiście o całkowity zasób powierzchni biurowej. Ponad milion metrów kwadratowych biur nad polskim morzem – wystarczy, że deweloperzy dokończą kilka inwestycji i ta informacja stanie się faktem!

I choć w Trójmieście najemcy mają z czego wybierać, jest tu również jeden z najniższych wskaźników pustostanów w Polsce. Oznacza to, że firmy bardzo chętnie wprowadzają się do biur nad Bałtykiem, a wysoki popyt napędza kolejne inwestycje.

Biura w Trójmieście – biura do wynajęcia

Gdzie wynająć biuro w Trójmieście? Jeśli chodzi o lokalizację biur, najemcy niezmiennie cenią sobie bliskość kolejki SKM. Stąd też wiele nowoczesnych biurowców i parków technologicznych powstało i powstaje wzdłuż trakcji kolejowej w Trójmieście. Chodzi przede wszystkim o łatwość dojazdu. Nawet ci pracownicy, którzy mają samochód, z chęcią przerzucą się na transport miejski, jeśli dojazd jest szybki, bez korków i bez problemów z parkowaniem.

Kilka przykładów:

Stacja Gdańsk-Przymorze

  • Olivia Six – część Olivia Business Center, budynek o powierzchni biurowej prawie 17 300 m2. Parking podziemny posiada 264 miejsca.
  • Olivia Tower – wysokiej klasy budynek o powierzchni biurowej ponad 13 000 m2 rozmieszczonej na dwunastu piętrach, również część Olivia Business Center.
  • Alchemia phase III – Argon – jeden z największych wolnostojących obiektów biurowych w północnej Polsce.
  • Kołobrzeska 12 – zdecydowanie bardziej kameralna propozycja (510 mkw powierzchni biurowej i handlowej), niemniej również warta sprawdzenia.

Stacja Gdańsk Wrzeszcz

  • Centrum Dmowskiego – to blisko 3 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej
  • Centrum Biurowe Neptun – około sześcioletni, nowoczesny budynek, oferujący ponad 15 tys. mkw powierzchni biurowej na 19 kondygnacjach.

Sopot Wyścigi

  • Rzemieślnicza 7 – pięć pięter i około 2 tys. mkw. powierzchni biurowej w tym stylowym budynku zapewnia kameralną atmosferę dla biznesu.

Sopot

  • Good Point 761 – dobry punkt w samym centrum Sopotu. Tu nowoczesność łączy się z tradycją – ten oferujący 1300 mkw. powierzchni biurowiec to zrekonstruowana XIX-wieczna kamienica!

Gdynia Redłowo

  • Łużycka Office Park – kompleks pięciu bogato wyposażonych budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu ponad 22 500 m2. Łącznie 700 miejsc parkingowych!

Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana

  • Kielecka 2 – choć budynek jeszcze nie powstał, już teraz zasługuje na uwagę – spodziewamy się pełnego obłożenia powierzchni! Ponad 11 tys. mkw. biur do wynajęcia, 6 pięter i nowoczesna architektura w świetnie skomunikowanym miejscu.

To oczywiście tylko kilka wartych uwagi przykładów – Trójmiasto ma ciekawą i bardzo bogatą ofertę biurową dla wszystkich najemców, mniejszych i większych, dysponujących różnym budżetem.

Aby swobodnie przejrzeć trójmiejską aglomerację pod kątem biur, przejdź do naszej interaktywnej mapy: https://realko24.com/pl/wyszukaj

Sytuacja na rynku biur w Trójmieście

Jak informowaliśmy w ostatnim czasie, pandemia Covid-19 na razie pozostaje bez większego wpływu na rynek biurowy w Polsce. W Gdańsku, Sopocie i Gdyni również jest stabilnie – zawierane są nowe transakcje, budowy idą do przodu, planowane są nowe realizacje.

– Najwięcej umów zawarły firmy z sektora transportowego i bankowego. Ponad milionowe Trójmiasto jest również wciąż atrakcyjne dla firm z segmentu nowoczesnych usług dla biznesu oraz nowych technologii. Inwestycje w infrastrukturę portową przyciągają też firmy związane z obrotem towarów drogą morską, wykorzystujące morski węzeł przeładunkowy – mówi eksperta z firmy Walter Herz Martyna Markiewicz.

Zaznacza zarazem, że w związku z sytuacją epidemiczną wielu najemców stara się obecnie renegocjować kontrakty, a także podnajmować część powierzchni, które nie są wykorzystywane. Tak jednak dzieje się nie tylko w Trójmieście, a w całej Polsce.

Źródło: