Październik 24, 2020
RedakcjaRealko24 Redakcja Realko24
Blog

Katowice otwarte na informatyków. Nowoczesne biura domem dla IT

Usługi dla biznesu (BPO) to jeden z najważniejszych sektorów polskiej gospodarki. Jeśli widzicie powstające jeden z drugim biurowce i kwitnące dzielnice biznesowe, to znaczna część prac, jaka jest w tych biurowcach wykonywana, to są właśnie usługi dla biznesu. IT, finanse, logistyka, marketing – oto przykładowe obszary, jakie zawiera w sobie BPO. Katowice są jednym z liderów tego sektora w Polsce, również dzięki coraz lepszej ofercie biurowej.

Oczywiście Warszawa, w której zasób powierzchni biurowej sięga już 6 milionów metrów kwadratowych, przoduje w kwestii usług dla biznesu. Ale tak zwane rynki lokalne zyskują w sektorze BPO coraz większe znaczenie.

Pomorze – na czele oczywiście z Trójmiastem – jest chętnie wybierane m. in. przez skandynawskie firmy, które otwierają tam swoje oddziały.

Sprawdź też: Biura w Trójmieście. Co wynająć nad Bałtykiem?

Bydgoszcz kwitnie, jeśli chodzi o rozwój sektora IT.

Podobnie Katowice, w których funkcjonuje już 110 centrów usług dla biznesu. To ponad 20% wszystkich tego typu centrów w Polsce.

IT kocha Śląsk

BPO w Katowicach zatrudnia prawie 26 tys. pracowników. Aż 45% z nich, czyli ponad 11.000 osób, pracuje w sektorze IT!

Oznacza to, że usługi dla biznesu w Katowicach stoją nowymi technologiami.

Prognozy ABSL wskazują, że w przyszłym roku – mimo pandemii – może przybyć nawet 600 nowych miejsc w pracy w sektorze IT w Katowicach.

– Branża IT jest odporna na dynamiczną sytuację rynkową. Popyt na usługi z zakresu nowych technologii jest duży i zgodnie z prognozami wciąż rośnie – mówił w rozmowie z dziennikarzami Bruno Bouquet z Capgemini Polska.

Capgemini w Katowicach działa od blisko 15 lat i obecnie jest na etapie przeprowadzki do budynku Face2Face Business Campus, który został oddany do użytku na początku 2020 roku. To jedna z największych umów na katowickim rynku nieruchomości w tym roku.

Biurowe Katowice mają dużo do zaoferowania sektorowi BPO – w regionie przybywa powierzchni klasy A, a pandemia koronawirusa nie zatrzymała podaży i w kolejnym roku spodziewamy się oddania kolejnych projektów biurowych.

Tymczasem najemcy mogą składać bezpośrednie zapytanie ofertowe do wynajmujących powierzchnie biurowe w Katowicach i nie tylko. REALKO24 przy pomocy technologii dobiera tylko dopasowanych wynajmujących – którzy oferują powierzchnię skrojoną pod potrzeby najemcy.

Jakie biuro w Katowicach wynająć? Gdzie szukać?

Jak podaje firma doradcza Cresa, czynsze dla katowickich biurowców wyższej klasy wahają się między 13,50-14,50 EUR/mkw./miesiąc, natomiast w budynkach niższej klasy 10–12,5 EUR/mkw./miesiąc.

W wyborze budynku ze względu na lokalizację najbardziej przydatna jest mapka Realko. Możesz samodzielnie wyszukać interesującą Cię nieruchomość.

Mapa biur w Katowicach – REALKO24

Warte uwagi propozycje to na przykład:

.KTW II – wraz z .KTW I jest to jedna z najważniejszych biurowych inwestycji Katowic. Drugi, wyższy budynek. KTW II wznosi się na wysokość 134 metrów i składa z 31 kondygnacji naziemnych.

Global Office Park przy ulicy Dąbrówki – blisko 60 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej dostarczona przez dewelopera Cavatina, z gwarancją najwyższych standardów bezpieczeństwa (szczególnie istotne w dobie COVID-19)

Sokolska 30 Towers – dwie atrakcyjnie wyglądające wieże, w których zarówno mieszka się, jak i pracuje. Idealna przestrzeń na bardziej kameralny biznes – sporo pomieszczeń o powierzchni 100-200 mkw.

Katowice Business Point przy Ściegiennego – obiekt posiada strategiczną lokalizację w centrum miasta, niedaleko centrum handlowego „Silesia”. Budynek klasy A oferuje 17.000 mkw. na 11 kondygnacjach i 200 miejsc postojowych na trzypoziomowym parkingu podziemnym.

Źródło: