Maj 25, 2020
RedakcjaRealko24 Redakcja Realko24
Blog

Program „Bezpieczni w biurze” ruszył w Warszawie

Jak bezpiecznie korzystać z biur w dobie pandemii? Podstawą jest wprowadzenie procedur, jasno przedstawionych zaleceń i przeciwwskazań, a także zadbanie o higienę wewnątrz pomieszczeń. Dla najemców i zatrudnianych przez nich pracowników, którzy myślą o powrocie do biura, są to kwestie szczególnie istotne. Aby ten powrót ułatwić i zapewnić jak najwięcej bezpieczeństwa, część warszawskich biurowców została objęta specjalnym programem.

„Bezpieczni w biurze”, bo tak nazywa się program, został opracowany i wdrożony przez firmę CPI Property Group. Pracownicy biurowców będą poinformowani o tym, gdzie najbliżej można nabyć maseczki oraz gdzie zlokalizowane są najbliższe punkty odbioru własnego. Same budynki zostały dostosowane do spełniania wysokich norm bezpieczeństwa, m.in. poprzez mniej standardowe działania, jak rozwieszenie plakatów informacyjnych czy umieszczenie strzałek kierujących do schodów.

Ponadto, w ostatnim czasie budynki CPI:

  • Zostały wyposażone w dystrybutory z płynem dezynfekującym w holach, przy wyjściach z parkingów i przy wejściach,
  • Zostały zainstalowane specjalne osłony zabezpieczające recepcje,
  • Wyczyszczono i odkażono systemy wentylacyjne oraz klimatyzację,
  • Pracownicy serwisowi są wyposażeni w maseczki lub przyłbice oraz rękawiczki,
  • W lobby zostały zorganizowane punkty pocztowe i kurierskie.

Biurowce CPI w Warszawie

CPIPG jest właścicielem 13 biurowców w Warszawie, o łącznej powierzchni ponad 305 tys. mkw. W tym między innymi:

warsaw trade tower
Warsaw Trade Tower

Dochowanie bezpieczeństwa po stronie wynajmującego

Oczywiście nie są to jedyne warszawskie biurowce, w których w dobie pandemii zaczęto stosować szczególne środki bezpieczeństwa i higieny. Pracownicy większości korporacji witani są dozownikiem z płynem dezynfekującym, w windach wiszą plakaty informujące o obowiązujących zasadach, a ekipy sprzątające pracują ze zdwojoną mocą. Tak czy inaczej w obecnym czasie warto chwalić takie akcje jak „Bezpieczni w biurze” firmy CPIPG – głównie z tego powodu, że organizuje ją sam wynajmujący powierzchnie biurowe, nie zrzucając tego na barki najemców, czyli pracodawców.

Źródło: